Taklit/Sahte Ürünler Hakkında Uyarı

Taklit/Sahte Ürünlerle İlgili Bilgilendirme

TENGA'nın dünyadaki popülaritesi maalesef Çin'de üretilen ve görünüş itibarıyla TENGA'ya benzeyen fakat iç yapısı ve malzemeleri tamamen farklı sahte ürünlerin ortaya çıkmasına neden oldu. Bu yüzden de özellikle yabancı bir web sitesinden yurt dışından TENGA satın almayı planlıyorsanız ya da yurt içinde bayimiz olmayan bir TENGA satıcısıyla karşılaştıysanız çok dikkatli olmanız gerekecektir. Ayrıca unutulmaması gerekiyor ki yurt dışından orjinal bir TENGA almış olsanız bile karşılaşılan sorunlarda buradan destek vermemizin imkanı bulunmuyor; yurt dışından aldığınız elektronik TENGA'lar da buradan aldıklarınız gibi 2 yıl garanti kapsamına girmiyor.

Hem 100% güvenli ve orjinal TENGA alışverişi için hem de satış sonrasında size sağlanacak tüm haklara ve desteklere erişebilmek için TENGA'nın Türkiye'deki tek resmi distribütörü olarak doğrudan bizim yönettiğimiz tenga.com.tr aracılığıyla, Trendyol ve Hepsiburada gibi pazaryerlerinde yine bizim yönetimimizde olan 'TENGA Türkiye' isimli satıcıdan ya da bu web sitesinin Satış Noktaları sayfasında yer alan bir satıcıyı seçmenizi tavsiye ederiz.

Taklit ürünler, orijinal ürünlerle yan yana konup incelenmedikçe fark edilemeyebilir ancak silikonları ve içlerinde gelen kayganlaştırıcı losyonlar kullanılmaz derecede kötü kaliteye sahip olmakla birlikte sağlığa zararlı maddeler içermektedir.

Sahte TENGA modellerinin paketleri üzerinde "TENCA", "TENQA", "MAGICAL KISS", "XHN" yazabildiği gibi “TENGA” yazılı sahte ürünlere de rastlamak mümkündür.

Almadan sahte TENGA’yı nasıl anlarım?

- Trendyol ve Hepsiburada gibi pazaryerlerinde 'TENGA Türkiye' isimli satıcı hesabımızla sadece biz satış yapmaktayız; karışıklıkları önlemek ve sahte ürünleri etkin şekilde önleyebilmek amacıyla bayilerimizin bile bu pazaryerleri üzerinden satış yapmasına izin vermemekteyiz. Bu yüzden de online pazaryerlerinde bizim haricimizde TENGA satan bir satıcı görürseniz sahte bir ürünle karşılaşmış olmanız çok yüksektir.
- Ürün görseline bakıldığında paket üzerinde TENGA veya EGG yazıyor olabilir, ancak bu sizi yanıltmasın. Her sahte ürün "TENCA", "TENQA" ya da "MAGICAL KISS" adı ile satılmıyor.
- Paketleme üzerindeki Japonca veya İngilizce kelimelerde imla veya hizalama hataları görülebilir.
- Eğer ürünü yurt dışı kaynaklı sitelerde bulduysanız ve Çin ya da Tayvan gibi bölgelerden gönderiliyorsa sahtedir. Hatta Amazon.com veya Amazon.de sitelerinde satılan ve ABD'den gönderilen ürünler de sahte olabilmektedir. TENGA sadece Japonya'da üretilir ve tüm dünyaya distribütörler aracılığıyla Japonya'dan dağıtılır.
- Tüm TENGA modellerinin fiyatları bulunduğu ülkelerdeki şartlara göre merkezi şekilde belirlenir. Eğer bulduğunuz ürünün fiyatı tenga.com.tr'de yayınlanan fiyatların çok altında ise yüksek ihtimalle sahtedir. Yurt dışı sitelerle fiyat karşılaştırması yaparken o ülkede uygulanan KDV oranını da fiyatların üzerine eklemeyi unutmayın çünkü sadece ülkemizde KDV oranı fiyatlara ekli olarak gösterilmekte, yurt dışında ise sepette sonradan eklenmektedir.
- Sahte TENGA EGG'lerin içinden çıkan hediye losyon paketinin farklı renklerde olduğu görülmektedir.

Sahte TENGA'nın farkları nelerdir / neyle karşılaşırım?

- Kullanılan silikonun malzeme içeriği, dokusu ve kalitesi tamamen farklıdır. Deriyle temasa uygun olmayan / sağlığa zararlı bileşenler kullanılmış olabilir ve derinizde tahrişe yol açabilir. Derinizin temas ettiği kısmın aşırı sert ya da aşırı yumuşak olması durumunda kullanımı durdurun.
- Kullanılan losyonlar herhangi bir standarda uygun olmayıp küflenmiş veya farklı patojenler üretmiş olabilir. Losyon kıvamı fazla akışkan (su gibi) ya da fazla yoğun olabilir. Bu duruma rahatsız edici bir koku ve/veya renklenme de eşlik edebilir. Lütfen böyle bir durumla karşılaşırsanız sağlığınızı korumak adına edindiğiniz sahte ürünü kullanmayın.
- Silikonun etrafına sarılı sünger kanserojen maddeler içerebilir.
- Hatalı üretimden dolayı hava çıkışı kapalı olabilir. Bu durumda kullanıcının ürüne giriş çıkış yapması imkansız hale gelebilir.
- Sahte ürün içinde sert / kesici / delici cisim bulunabilir.
- Hava çıkışını tıkayan hatalı üretim dolayısıyla kullanım sırasında sahte ürün patlayabilir, plastik aksam yırtılarak kullanıcıya zarar verebilir.
- Taklit ürünler normalden çok daha hızlı biçimde deforme olabilir. Sararabilir ya da yeni açıldığında sararmış / koku yayıyor halde olabilir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR