Taklit/Sahte Ürünler Hakkında Uyarı

Taklit/Sahte Ürünlerle İlgili Bilgilendirme

TENGA’nın Asya pazarındaki popülaritesi maalesef Çin’de üretilen ve görünüş itibarıyla TENGA’ya benzeyen fakat iç yapısı ve malzemeleri ile tamamen farklı olan sahte ürünlerin ortaya çıkmasına neden oldu.

Bu yüzden eğer yurtdışından TENGA satın almayı planlıyorsanız lütfen TENGA’nın resmi global İngilizce web sitesi olan tenga-global.com üzerinden satış noktaları sayfasını kullanarak size uygun bir perakende satın noktası seçiniz. Türkiye’den TENGA satın almak için ise bu web sitesini veya bu web sitesinin TENGA Türkiye Satış Noktaları sayfasında yer alan bir satıcı seçmenizi tavsiye ederiz.

Taklit ürünler, orijinal ürünlerle yan yana konup incelenmedikçe fark edilemeyebilir ancak silikon ve losyonları kullanılmaz derece kötü kaliteye sahip olmakla birlikte sağlığa zararlı maddeler içermektedir.

Sahte TENGA modellerinin paketleri üzerinde “TENCA”, “TENQA” yazabildiği gibi “TENGA” yazılı sahte ürünlere de rastlamak mümkündür.

Almadan sahte TENGA’yı nasıl anlarım?

- Paketin üzerinde TENGA yazıyor olabilir, ancak bu sizi yanıltmasın. Her sahte ürün “TENCA” ya da “TENQA” adı ile satılmıyor. - Paketlemenin üzerindeki Japonca veya İngilizce kelimelerde imla hataları görülebilir.
- Ürün size Çin’den veya Tayvan gibi bölgelerden gönderiliyorsa sahtedir. TENGA sadece Japonya’da üretilir ve tüm Dünya’ya distribütörler aracılığıyla Japonya'dan dağıtılır.
- Tüm TENGA modellerinin fiyatları bulunduğu ülkelerdeki şartlara göre merkezi şekilde belirlenir. Eğer tenga.com.tr’de yayınlanan fiyatlarn çok altında bir fiyattan TENGA satın alıyorsanız yüksek ihtimalle sahte bir ürün satın alıyorsunuzdur.
- Sahte TENGA EGG’lerin içinden çıkan hediye losyon paketinin farklı renklerde olduğu görülmektedir. Orjinal ürünlerdeki losyon paketlerinde sadece sarı renkli logo bulunmaktadır.

Sahte TENGA’nın farkları nelerdir / neyle karşılaşırım?

- Kullanılan silikonun malzeme içeriği, dokusu ve kalitesi tamamen farklıdır. Deriyle temasa uygun olmayan / sağlığa zararlı bileşenler kullanılmış olabilir ve derinizde tahrişe yol açabilir. Derinizin temas ettiği kısmın aşırı sert ya da aşırı yumuşak olması durumunda kullanımı durdurun.
- Kullanılan losyonlar herhangi bir standarta uygun olmayıp küflenmiş veya farklı patojenler üretmiş olabilir. Losyon kıvamı fazla akışkan (su gibi) ya da fazla yoğun olabilir. Bu duruma rahatsız edici bir koku ve/veya renklenme de eşlik edebilir. Lütfen böyle bir durumla karşılaşırsanız sağlığınızı korumak adına edindiğiniz sahte ürünü kullanmayın.
- Silikonun etrafına sarılı sünger kanserojen maddeler içerebilir.
- Hatalı üretimden dolayı hava çıkışı kapalı olabilir bu durumda kullanıcının ürüne giriş çıkış yapması imkansız hale gelebilir.
- Sahte ürün içinde sert / kesici / delici cisim bulunabilir.
- Hava çıkışını tıkayan hatalı üretim dolayısıyla kullanım sırasında sahte ürün patlayabilir, plastik aksam yırtılarak kullanıcıya zarar verebilir.
- Taklit ürünler normalden çok daha hızlı biçimde deforme olabilir. Sararabilir ya da yeni açıldığında sararmış / koku yayıyor halde olabilir.