Sosyal Sorumluluk

TENGA ve Sosyal Sorumluluk

Japonya’da doğan ve tamamen Japonya’da tasarlanıp üretilen TENGA, 50 ülkeden sonra, stil sahibi duruşu ve yenilikçi yaklaşımı ile tüm heyecanını ve enerjisini Türkiye’ye aktarıyor.

Kadınlara ve erkeklere farklı deneyimlerin kapılarını açarak, yepyeni hisleri tatmalarını mümkün kılmakla yetinmeyen TENGA, büyük çoğunluğunu gençlerin oluşturduğu Türkiye’de, daha yüce ve önemli bir sorumluluğu da üstleniyor. Etkileşimini başlattığı ilk günden itibaren TENGA, nüfusun önemli bir yüzdesinin sorunu olan erken ve geç boşalma, vajinismus, çiftlerin korunmadan cinsel ilişkiye girmesi sonucu ortaya çıkan problemler, yanlış edinilen bilgiler nedeniyle yaşanan fiziksel ve psikolojik rahatsızlıklar, aile planlamasının uygulanmaması ve cinsel yolla bulaşan hastalıklara karşı farkındalığın düşük olması gibi toplumun her köşesinde var olan ve çözülmeyi bekleyen hassas problemleri mümkün olan en güncel bilgileri araştırıp bir araya toplayarak, dalında uzman kişilerle ortak konferanslar ve eğitimler düzenleyerek çözmeye yardımcı oluyor.

TENGA’nın Türkiye genelindeki satış ortaklarıyla devam eden ana hedefleri şu şekilde özetlenebilir,

- Cinsel yolla bulaşan hastalıklara karşı (özellikle HIV ve HPV) toplumsal farkındalığı arttırarak korunma yöntemlerini vurgulamak, özellikle gençleri bu konuda eğitmek.
- Cinsel hayat ve beraberinde devam eden sosyal yaşam arasında sağlıklı bir denge kurmak.
- Cinsel rahatsızlıklar ve tıbbi tedavi yöntemleri hakkında kişileri bilinçlendirmek.
- Cinsellik ile ilgili önyargıları kırmak, toplumu sağlıksız fiziksel ve psikolojik durumlara sürükleyen yanıltıcı bilgileri ortandan kaldırmak ve doğruları ile değiştimek.
- Kadın erkek eşitliğini destekleyerek cinsler arası ayrımcılığı sonlandırmak.

TENGA’nın küresel, yenilikçi ve pozitif gücü, son derece dinamik, kararlı ve ileriye dönük anlayışıyla beraber Türkiye'de hem erkeklerin hem de kadınların hayatlarında iz bırakmak için çalışıyoruz.