Müşteri Hizmetleri

Kargo Ücreti

300 TL altındaki siparişleriniz için Türkiye'nin her yerine kargo ücreti 20 TL'dir. 300 TL ve üzeri siparişlerde kargo ücretsizdir.

Teslimat Süresi

Genellikle çok hızlıyız ve hafta içi saat 14:00’a kadar oluşturulan siparişlerin kargo çıkışını aynı gün, saat 14:00 sonrası oluşturulan siparişlerin çıkışını ise bir sonraki iş günü yapmaktayız. Ancak, bilmeniz gerekiyor ki bazı yoğun dönemlerde siparişiniz onaylandıktan sonra paketinizin kargoya teslim edilmesi 3 iş günü sürebilir. Cumartesi ve Pazar günleri ise kargo çıkışımız yoktur.

Grev, lokavt, tabii afetler, ayaklanma, halk hareketleri, nükleer risk ve tehlike, savaş, istila, ihtilal, iç savaş, sabotaj ve yangın halleri gibi olağanüstü durumlarda ve alıcıdan kaynaklanan (adreste bulunmama, teslim alacak yetkilinin olmaması, alıcının adresten taşınmış olması, vb.) durumlarda teslimat süresi ve koşulları değişkenlik gösterebilir.

Siparişinizi oluşturduğunuz aynı gün içinde paketinizi teslim almanız maalesef mümkün olamamaktadır. İstanbul depomuzdan çıkış yapmaktayız ve çalıştığımız kargo şirketi en erken 1 iş günü içinde teslimat yapabilmektedir. Hızlı moto-kurye hizmetimiz bulunmamaktadır.

İstanbul depomuzdan veya ofislerimizden elden ürün teslimatı hiçbir durumda yapılmamaktadır. Adreslerimize çok yakın olsanız bile siparişiniz tarafınıza mutlaka kargo ile gönderilecektir.

Teslimat adresinde bulunmamanız durumunda, kargo şirketinin dağıtıcısı adreste bulunan bir başka şahsa paketinizi teslim edebilir. KKTC’ye kargo gönderimi maalesef yapamıyoruz. Tamamen KKTC gümrüğünden kaynaklanan sebeplerden dolayı kargo sürecinde aksaklıklar yaşanmaktadır. Bu nedenle de KKTC’ye sipariş gönderimi konusunda yardımcı olamıyoruz.

Sipariş Takibi

Siparişleriniz anlaşmalı kargo şirketimiz Yurtiçi Kargo ile gönderilmektedir. Paketiniz kargoya teslim edildikten sonra kargo takip kodunuz sisteme girilir ve tarafınıza e-posta gönderilir. Takip kodunuzu kullanarak https://www.yurticikargo.com/ adresinden paketinizin hareketlerini kontrol edebilirsiniz. Kargo hareketleri, genelde paketler gece yarısı bölge aktarma merkezine ulaştığında başlar.

Teslimatta Alıcının Bulunamaması

Adresinizde kimsenin bulunmaması durumunda, tarafınıza bir not bırakılır ve paketiniz, çalıştığımız kargo şirketinin en yakın kargo şubesine teslim edilir. Lütfen kapınıza bırakılan notu gördüğünüzde kargo şirketiyle iletişime geçin. Kargo şirketi, paketi 2 gün şubede bekletir, eğer teslim almazsanız 3. günün sonunda, saat 17:00'de ürünü tarafımıza geri gönderir. Çalıştığımız kargo şirketi, tüm Türkiye'ye teslimat yapabilmektedir. Ancak, bazı uzak köy ve kırsal bölgelere paket teslimatı yapılamaması söz konusu olabilir. Eğer kargo teslimatı açısından sıkıntı yaşayabileceğinizi düşündüğünüz bir yerdeyseniz, sipariş vermeden önce kargo şirketinin müşteri hizmetleri numarasını arayarak adresinize teslimat yapılıp yapılamayacağını öğrenmenizde fayda bulunuyor. Böyle durumlarda genellikle paketiniz en yakın yerleşim merkezinde bulunan şubeye getirilir ve sizden bu şubeden teslim almanız beklenir.

Kargo Şubesinde Teslimat

Paketinizin adresinize gelmesini istemiyorsanız, siparişlerinizi kargo şubelerinden teslim alabilirsiniz. Aşağıdaki linkten, size en yakın şubeyi seçmeniz ve şubenin ismini siparişinizi verirken ‘Sipariş Notu’ veya ‘Teslimat Adresi’ kısmına yazmanız yeterli olacaktır. Bu şekilde bir teslimat için herhangi bir ek ücret doğmayacaktır; https://www.yurticikargo.com/tr/online-servisler/sube-sorgula

Paket Gizliliği

Özel yaşamınızın gizliliğine çok önem veriyoruz. Kargo poşeti üzerindeki adres etiketinde gönderici olarak marka yazmıyor. Kargo poşeti üzerinde, hiçbir şekilde herhangi bir logo, görsel, ibare, ürün ismi veya açıklaması bulunmamaktadır. Gönderilerin içeriği ne kargo şirketi, ne de teslimatı adresinize ulaştıracak kargo yetkilisi tarafından kesinlikle bilinmemektedir. Siparişleriniz, öncelikle içi gözükmeyen kalın kutuya, daha sonra da içi hiçbir şekilde gözükmeyen kargo poşetine yerleştirilir. Dışardan elle bile dokunulsa içinde ne olduğu kesinlikle anlaşılmamaktadır. Kredi Kartı ekstrenizde marka kesinlikle geçmez. Ekstrenizde ürünlerin içeriği, siparişinizin içeriği hakkında bir bilgi kesinlikle gözükmez.